Verslag en foto's van de jubileumviering 15 juni 2019 Collectie Online voor iedereen toegankelijk Met veel plezier kijkt het bestuur terug op de feestelijke viering van het 250-jarig bestaan op 15 juni jl. in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Naast onze beschermvrouwe HKH Prinses Beatrix woonden ca 400 genodigden en leden de viering bij. Het jubileumboek "Van wijs en waan, 250 jaar verzamelen", werd gepresenteerd en het eerste exemplaar werd door de auteur, conservator Katie Heyning aan prinses Beatrix aangeboden. Het digitale platform Collectie Online werd gelanceerd evenals de prijsvraag voor de jeugd over energietransitie, de Young Energy Society Challenge. Het bestuur dankt iedereen die zich heeft ingezet om deze viering tot een succes te maken. Meer afbeeldingen (gemaakt door Scherp Fotografie) vind u op onze website: www.kzgw.nl. Een ander hoogtepunt op 15 juni was de presentatie van de Collectie Online, door de conservatoren Erik van der Doe en Katie Heyning. Op deze website is een begin gemaakt met het virtueel weer bijeenbrengen van de verschillende collectieonderdelen van het Zeeuws Genootschap en is naast informatie over de stukken ook informatie over de schenkers te vinden. In totaal bezit het Zeeuws Genootschap circa 250.000 objecten, verdeeld over verschillende collecties die in bruikleen zijn gegeven aan een viertal Zeeuwse instellingen. Hiervan is nog maar een klein deel verwerkt. U kunt de Collectie Online raadplegen op kzgwonline.nl. Ve«a»e'

Zeeland | 2019 | | pagina 44