YESC, het Jongerenproject van het Genootschap Jubileumtentoonstelling Zierikzee geopend: Expeditie Zeeuwse ijstijd De jubileumviering op 15 juni werd afgesloten met de presentatie van prof. dr. Barbara Oomen over het jongerenproject van het genootschap: de Young Energy Society Challenge (YESC). Alle Zeeuwse jongeren worden in september uitgedaagd met de vraag: "Bedenk een concrete en effectieve maatregel voor de energietransitie". Voor deze jongerenprijsvraag kreeg het KZGW een subsidie van 450.000 van de Stichting Zeeuwse Publieke Belangen, de helft van het projectbudget. Team YESC, met vier medewerkers, bereidt samen met het hele Zeeuwse onderwijs de challenge voor met workshops en cursussen. In december 2019 vindt het grote YESC festival plaats, waar de prijswinnaar gekozen worden. Zo wordt een nieuwe generatie betrokken bij de Genootschapstraditie van vrij denken, breed kijken en oplossingsgericht werken. Nog tot november 2019 zal in het Stadhuismuseum een tentoonstelling plaatsvinden van de fossielencollectie van het Genootschap. Dit is een bijzondere collectie die een groot deel van de landfauna van het Pleistoceen omvat en ook de zeezoogdierfauna van oudere periodes. Doel van de tentoonstelling is om het publiek kennis te laten maken met de wetenschappelijke rijkdom van de Genootschapscollectie, en mensen een inkijkje te geven in het leven in het Pleistoceen en hoe Zeeland er in die tijd uit heeft gezien. We nemen de mensen mee op safari langs mastodonten, mammoeten, reuzenherten, steppewisenten en al het moois dat de collectie te bieden heeft! Lokatie: Stadhuismuseum Zierikzee, Meelstraat 6-8, 4301 EC Zierikzee. genda 3

Zeeland | 2019 | | pagina 45