IN HET EILAND THOLEN. 41 Ter ander sydende doleantien van do gedepu teerde van het E. Classis van den eylande van Tholen: dat de vernoemde bijnaemde wederdooperen geduerich stout aenhielden te prediken en op eene voorwete conventiculen te houdendaervan (als roemgierig) open beschuldinge doen jegens hun aen den Officier en ten gevolge alle oogluyken trans- gresseerdenversochten dat sulx (als in deze diocese ongewoon) mogte provisioneel werden geinhibeert, tot naerdcr adtvys van S. Extiedie sy seyden hier over gemoeyt te hebbenmet voorhopen dat S. hoog- gemelte Exde sulx soude adtmiterenofte immers zoo eenig geheym naeder verstact en eensaem aen- scriven hem Drost gelaste te commelerendat si door godsdienstig iver hunne clandestine conventi culen hadden voorcomcn bij middel van conferentie met versouck dagrinne te mogen volherden tot en ter tyt dat by hooger interdict daerinne soude mo gen verzien zyn, oordeelende oick dat liet kereke- lijck vermogen in desen de polyticke ordon niets (4) en behoorde te derogecrenals opperhogst interes seren d'ecre Godesde kereke en hunnen waeren godtsdienstmet besluyt den Drost wilde met alle pieuse officien hun de.hant bieden gelyck met ver wacht succes verhoopen met dese off lyfeygen ge- lycke substantie maer dat hy Drost wederzyts by renvoy de saecke (als den Magistraet toeeygen) aen hem gedefereert haddewaerover hy ons bedencken en resolutie soude verwachten. Oversulcx deze swaerwichtige saecke van naer

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 101