162 BELEG VAN SLUIS. geoefend geworden en wisten van alle goede kansen partij te trekken. Zij volbragten hem dan ook hier met zoo groote volharding en zooveel goed geluk dat de eersten reeds den 11 Junijdes namiddags te 4 ureop den dijk ten oosten van ter Hofstede aan kwamen terwijl juist ook de eersteuit Vlissingen gezondene, voorraadschepen, begeleid door een krom steven binnen vielenDadelijk schoten zijdoch zonder schade te doenhunne musketten op de sche pen af; onmiddelijk antwoordde echter ook de krom steven doch zoodat een zes- of achttal dier voorba- rigen op den dijk bleef liggen, terwijl de overigen snel achter zijnen dikken rug weêr naar veiligheid zochten. Zij verlieten evenwel deze plaats niet meer want een hoogstgewigtig punt was bezet geworden, waar men reeds den 12 eene batterij begon op te werpen om de doorvaart vooreerst gevaarlijklater onmogelijk te maken. Terwijl dit aan dien kant gebeurde, trok de la Motte langzaam over Oostkerlce en Iloe/ce op St. Anna voorten behaalde daardoor snel handelen desge lijks een belangrijk voordeel. Hij had de laatstge noemde plaats bezet op den 13i<u>, en zond nog den- zelfden avond den heer de Strepigny met eene af- deeling Walen uit, om, begunstigd door den nacht, eene overrompeling van het meer vooruitgelegene Belc- af te beproeven. Zij gelukte werkelijk, een uur voor middernachtondanks den kloeken tegenstand der kleine bezetting. De officier werd gevangen en het meer derdeel der bezetting omgebragtuit verbittering we-

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 234