BELEG VAN SLÜ1S. 167 dezelve des namiddags een paar valkenctten of slang stukken tegen dien toren in werking. De belegerden daarentegen sloegen eene schipbrug over-het Pas, ten einde te allen tijde de groote schansdie wel het eerst bedreigd werdte kuunen bijspringenen deden des namiddags van uit deze met 50 a 60 man een uitval waardoor de geheele linie van St. Anna in roere werd gebragt en eenigen der aanvallers het leven verloren. Die uitval was evenwel niet enkel een antwooid op La Motte's beleefdheid; hij moest tevens strekken om de opmerkzaamheid af te trekken van den water kant. De schepenmet welke de vrouwen en kinde ren naar Vlissingen zouden vertrekkenmaakten zich zeilreeen ondernamen des avonds tusschen 7 en 8 uren de refzeten getale van 17 of 18. De mecsten kwamen gelukkig doormaar de vier laatsten geraak ten aan den grond en werden dien ten gevolge geno men. De vrouwen en kinderendie hierdoor in s vijands handen vielen werden een paar dagen later wel naar Sluis teruggezondenmaar de schepen zelveweder vlot geworden, werden gewapend en gebruikt om de vaart te sluiten. Van toen af was dus alle verdere toevoer afgesneden en de veste aan zich zelve overge laten. Van toen af werd ook de strijd fellermaar begon er ook eene reeks van heldenfeitenwelke eene uitvoerige vermelding allezins waardig is. anneer de lezers van dit Jaarboekje er eenigen prijs op stel len, zullen wij ze in den volgenden jaargang in de hoofdomtrekken mededeelen.

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 239