202 LEVENSSCHETS VAN van mijn' vermaarden dorpgenoot neêr te stellen. In den jaargang toch van 1838 van den Zeeuwschen Volks-Almanak waarin wij bij den kalender vrij naauwkeurigMerkwaardige gebeurtenissen Zeeland en Zeeuwen betreffende, vermeld vinden, zoeken wij ver geefs den naam van den mandienevens zoovele anderenverdient door liet nageslacht in dankbare herinnering gehouden te worden. Ook andere werken de nagedachtenis van beroemde Zeeuwen toegewijd gaan hem stilzwijgend voorbij. En mogen ook al vreemden aan dit gewest zich zijner hebben aangetrok ken toch vermeen ik dat hij minder bekend is dan waarop 's mans verdiensten aanspraak hebben (2). Uit deftige en brave ouders (3) geboren, mogt hem reeds van zijne vroegste jeugd eene zorgvuldige op voeding te beurt vallen. "Reeds vroeg gaf hij blijken van eenen uitmuntenden aanleg. Op de lagere scho len voorbereid om met vrucht het hooger onderwijs te kunnen genieten begaf hij zich ten jare 1716 dus reeds op zestienjarigen leeftijd, naar de destijds alom beroemde hoogeschool te Leidenna een verdienste lijk door hemzelven vervaardigd en ook in het licht gegeven Latijnsch gedicht uitgesproken te hebben over de Toonkunst de Musica). En gelijk goed zaad in eenen vruchtbaren grond geworpen, bij zijn ontkiemen ecne geschikte zorg vereischtopdat het op zijn' tijd welig groeijezoo brengt ook eene bekwame leiding van den jongeling niet weinig er aan toedat hij eenmaal worde wat van zijnen aanleg mag verwacht worden.

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 274