GOVERT DU BOIS. 205 stcrfelijken H. Boerhave, drukkende, was, in de uit oefening dier wetenschappelijke kunstook hij hem eenvoudigheid het kenmerk der waarheid. Het ver dient als een bewijs van zijnen grooten naam als ge neesheer aangemerkt te wordendat onder de vele lijders die hem hun volle vertrouwen schonkenook het doorluchtige huis van Oranje behoorde. En dit zij genoeg gezegd van G. du Bois, voor zoo veel het zijne voortreffelijke kundigheden betreft. Hier toch achten wij het de plaats niet, in weten schappelijke bespiegelingen te tredenen hem meer in 't bijzonder als geleerde te beschouwen als geleerde wien wiskundige aanleg aangeboren was en die niet rustte eer hij de zaken tot in hare fijnste bijzonder heden had onderzocht. Was hij een man uitmuntende in scherpzinnigheid van oordeel en in verstand, niet minder groot was hij als mensch. Zedelijk van gedrag bij uitnemendheid wist niemand hem eenigen belangrijken smet aan te wrijven. Nederig van aardwas hij afkeerig van alle praalver- tooning. List en bedrog waren in hem ongekende za ken. Zijne naasten beminde hij meer dan zich zeiven en zelden geraakte hij meer in vuur, dan wanneer hij meende dat iemand kwaad of ongelijk werd aange daan. Vandaar ook dat hij bijzonder hooggeschat werd door allen die hem kendenmaar vooral ook door zijne vriendenvoor wie hij een opregt en stand vastig vriend was. Keeds van zijne vroegste jeugd bekend gemaakt met de heilige godsdienstwas hij er met eerbied voor

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 277