224 J. AXTONIDES. hij in de rei onzer vaderlandsche dichters bekleedt. Omtrent het leven van Jan Antonisz, la ter Joannes Antonides van der Goes, valt het moeijelijk andere bijzonderheden mede te dee- lendan die in de beschrijving van zijn levendoor Hoogstraten gegeven staan opgeteekend. Zijnleven was korten vreemd aan bijzondere openbare bemoei- jingenmaar te rijker aan eer van wege zijne dich terlijke bekwaamheden, die niet alleen, naar de ge woonte van dien tijd door velen in hoogdravende poëzij zijn verheerlijktmaar die door bevoegde be oordeelaars in alle tijden geprezen zijn. Hij werd geboren te Goes den 3 Mei 1647. Zijne ouders, die tot de Doopsgezinde gemeente behoorden, waren Antoni Janssen of Jansz en Magdalena S te enaerts. Zij behoorden tot den geringen stand en waren, zoo als Hoogstraten zegt, eerlijk en ge schikt terwijl zijn vader bij meerdere ontwikkeling dan van zijnen stand kon worden vermoedeene be- tamende zucht scheen te hebben omdoor uitbreiding van zijnen werkkringzijnen stand te verbeteren. Het eerste maken wij op uit de zorg, die hij later aan de uitgave der gedichten van zijnen zoon besteedde, zoo wel als uit zijne eigene dichtproeven; het laatste be- rigt ons Hoogstraten, waar hij schrijft, dat An toni Jansz Zeeland verliet, om zich in de magtige koopstad Amsterdam neder te zettenuit inzigt zijner huiselyke zaken. Zoo zeide dan ook onze Antonides zijne geboortestad vaarwelnog maar vier jaren oud. Enkele malen slechts schijnt hij daarna Zeeland te

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 296