VAN DEK GOES. 229 heid om zijn geliefd Zeeland van tijd tot tijd weder te bezoeken. En als Buisero, die secretaris en raad van Vlissingen wasnaar Botterdam geroepen werd om lid van den zeeraad te zijn zorgde deze dat zijn vriend en gunsteling als secretaris bij de admiraliteit werd aangesteldwaardoor liem een vast en onbe krompen bestaan werd verzekerd. Zoo was het doel bereikt, waarmede Buisero den jeugdigen dichter tot het kiezen van eene andere loopbaan had be wogen. Antonides zelf verheugde zich in zijne lotwisseling, die hem in staat stelde om in 1678 een huwelijk aan te gaan met Suzanna Bormans. Im mer was hij zijnen vriend dankbaar voor de hem be wezen gunsten en sprak dit gaarne openlijk uit, zoo als uit enkele verjaargedichten den leden van Buisero's huis toegezongenkan blijken. Maar zijne verbeterde omstandigheden schijnen hem geene meer dere gelegenheid tot het beoefenen der poëzij te heb- ben gegeven. Of de tijd hem daartoe ontbrakdan wel of hij zijne krachten spaarde voor een groot werk van stichtelijken aarddat hij beloofd had te geven, is moeijelijk te bepalen. Wij mogen vertrou wen dat hij zijnen verkregen roem zou gehand haafd hebbenindien hij langer hadde geleefd. Maar reeds in 1684 moest hij den tol aan de natuur beta len. Hij overleed na kortstondig lijden ten gevolge eener bloedspuwingdie hem terstond deed zeggen ik zal dien dans niet ontspringen." Eerst zevenendertig jaren oud toen hij aan den ingang eener veelbeloven de toekomst meende te staan werd hij aan zijne gade en

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 301