JAN FRANCKEN. 253 hem onder opzigt tot's avonds, wanneer hij wat meer van den schrik zoude hekomen zijn. Toen vroeg men hem naar de laatste dagen van 01 denb arneveld en de fiscaal ontsloeg hem met de volgende woorden gedraag u welgij zult nog een man wordengij hebt uwen heer trouw gediend (1) Dat had hij Maar van wien had hij nu eenige be looning of bevordering te wachten? Barnevelds goederen waren verbeurd verklaard en zijne nog wei nige maanden geleden zoo magtige zonen en schoon zonen waren thans buiten allen invloed, ja hunne aanbe veling schadelijk in plaats van voordeelig. Het duurde dan tot het volgende jaar eer men hem wist te helpen. Willem van O ldenb ar nevel d heer van Stouten- burg de jongste zoon van 's lands advocaathad in hu welijk W al b u rg van Marnix, ambachtsvrouw van St. Aldegonde en Westsouburg ofschoon hare moeder vrouwe Veronica van der Lippe, weduwe van Jacob van Marnix, er het vruchtgebruik van had. Op laatstgemeld dorp nu was de secretaris overle den. Deze gelegenheid werd door Stoutenburg gebruikt en zoo werd Jan Franc ken, in het laatst van Octo ber 1620secretaris en vendumeester van Westsouburg en rentmeester van de inkomsten dier heerlijkheid. Hier was hij gelijk wij terstond zien zullenin eenen geheel voor hem geschikten werkkring geplaatst verwierf zich aller achting en vertrouwen en sleet gelukkige dagen op het zoo fraai gelegen dorpmis schien wel op het trotscheeerst in deze eeuw ge sloopte kasteel Sint-Aldegondeeertijds de woon-

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 325