IN SCHOUWEN. 17 ven onbelemmerd naar buitenvervrolijkt zich door den aanblik van al het landelijk schoon en van veel kleurige bloemenwier aantal in onzen tijd zoo oneindig is vermenigvuldigd en die uit alle oor den der aarde naar Europa zijn overgebragtom ons door hare pracht en verscheidenheid te boeijen vro lijkheid en levenslust te brengen op het dikwijls zoo doornig levenspad, en ons gemoed op te heffen tot den grooten Schepper aller dingen, door wiens almagt alleen zoo veel schoons en heerlijks kan worden, voort- gebragt. Gelukkig dat de .aankomende gasten toen zulke bevallige verblijven en zoovele vervrolijkende voor werpen als thans de natuur in het buitenleven ons aanbiedtnog niet kendenwant dan zoude zeker het hart, zoo als men zegt, hun in de schoenen gezonken zijntoen zijde zwaarmoedige slotpoort binnentreden de verwelkomd werden door de bewoners van het slotdie hen in de groote zaal van het Haamsteedsche kasteel afwachttenwaar de murenmet helmen en schilden versierd herinnerden aan de afgrijselijkheden van den oorlogaan die bloedige gevechtendie aan zoo menig edel ridder het leven kostten en eene ge stadige onrust kweektenook in deze strekenwaar nu, dank zij de verandering der tijden, de klank der wapenen en het rumoer des oorlogs niet meer verno men wordtmaar kalmte en vrede keerschen. Maar liet gezelschap waarvan wij spraken, was aan die woeling gewoon; het ridderhart blaakte in dien nog onbeschaafden tijd van ijver om in den strijd

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 77