24 EEN ZOMERDAG nicht, die weduwe was van Adriaan van Borselc; en met deze zijne tweede gade deden wij hem met eenig ander gezelschap de vermakelijke duinreis on dernemenwaarvan wij gesproken hebben. Indien hij met haar die hem onder andere goede ren, het aanzienlijk kasteel te Westsouburg in Wal cheren, ten huwelijk had aangebragt, veelal op dat slot zijn verblijf gehouden hebbe, is het echter zeker, dat hij van tijd tot tijd en later welligt voortdurend deze stad bewoond heeft, alwaar hij een aanzienlijk huis in eigendom bezat. Daar namelijk, waar thans de Luthersche kerk hare tinne verheft, waar, in het daar achter gelegene oude mannen- en vrouwenhuis aan vele behoeftige weduwen kosteloos huisvesting verleend werd, stond in dien tijd, waarvan wij spra ken, het huis van Adolf van Kleef, waarvan de kronijkschrijver Small eg an ge nadrukkelijk vermeldt, dat hetzelve eertijds door hem bewoond werd. Hij bezat overigens hier te lande de heerlijkheid Dreischor (11), waar hij, benevens zijne genoemde echtgenoote Anna van Bourgondië omtrent het jaar 1473, onderscheidene groote schorren van Drei schor en Noordgouwe hebben doen bedijken (12) en waar gemelde zijne echtgenoote waarschijnlijk na zijn overlijden het slot Windenburg gesticht heeft (13). Hij was een man van veel beschaving en goede ma nieren, daar hij aan het weelderige hof van zijnen oom, den hertog van Bourgondië, was opgevoed, en behoorde tot de aanzienlijkste en vermogendste man-

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 84