58 HET OPGRAVEN EN BEGRAVEN de dikwerf zonderlingste vergissingen zal opleveren der geblinddoekte jongelingen en mannen, die bij ge legenheid der kermis de gans kappen (vreeken zeide men oudtijds)van welke liefhebberij ik echtertot eer mijner mede-dorpelingenaanmerken moetdat bij dezelve genoemde dieren nimmer worden gemarteld maar alvorens gedood. Doch wel allermeest haakt jong en oud naar het jaarlijkseh kermisfeest, om als dan volop de dolle vreugde te kunnen genieten van het dansen, waarop men in dezen oord hartstogte- lijk is gestelden zich vrij wat beter verstaatdan men van eenvoudige dorpers en huislieden wel ver wachten zou, ofschoon de polka's en mazurka's hier volkomen onbekend zijnen het gedans en gerei waarmede gedurende den kermistijddag en nacht onvermoeid wordt volgehouden, uitgevoerd wordt bij dezelfde deunen, die reeds de voeten der voorvaderen van danslust deden jeuken en in beweging bragten. Na al het genoemde verwondert gij er u niet over lezerdat mijne dorpsgenooten hunne kennismet hare uitspanningen en vermakelijkhedensteeds ver langend te gemoet zien, en dit feest, om geldige redenenvoor eene gewigtige gebeurtenis houdenin hun anders vrij eentoonig leventerwijl gij gewis met mij den goeden lieden ter verpozing van hunnen dagelijkschen harden arbeid, die vreugde van harte guntwelke zoo geheel naar hunne behoefte is bere kend en overeenkomstig hun standpunt van bescha ving. Evenwel voegt gij hierbij ook den wensch, dat zij nimmer de grens der betamelijkheid en welvoege-

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 124