72 DE CHIRURGIJN. bedaarden tred; kinderen vinden liier, als overal waar verscheidenheid en levendigheid heerschen, een dage- lijksch en, zoo mogelijk, langgerekt verblijf. De land man zoekt een krachtig ros voor den bouw van zijnen akker, de ridder een fier genet tot den strijd of de feesten des hofs. De magistraatspersoon ziet rond naar een kleeddat met de achtbaarheid van zijn ambt in overeenstemming isde moeder naar het noo- dige voor het kroostvoor het huishoudenvoor de provisiekamer, en het gindsche paar?— weldra breekt de dag aanwaarop de priester de banden des hu welijks voor geheel het leven voor het altaar om hen zal slingerennu zijn zij hierniet alleen om den bruiloftstooimaar ook om huisraad en andere be- noodigdheden zich aan te schaffen. En nu de openbare vermakelijkheden wij laten die kinderen met hunne pas gekochte werptoppen en knikkers op het stadhuis spelenal ergeren zij de burgervadersdie niet in rekening brengendat zij met hunne loocolven" en ello capello" van de markt verdreven zijnwij leenen het oor niet aan die knapen met iluyten, trommelen ende ruyspypen;" wij begeven ons niet onder de groepen, die zich in den Engel en andere herbergen vereenigd hebben en er onder luidruchtig gelach of vrolijken zang hunnen beker, gevuld met ouden rhijnwijn, gaseonjer of ranskooier, ledigen 4)maar wij willen toch eenige oogenblikken schenken aan het spel der rederijkers en aan den schuttersoptogtdie zich reeds in bewe ging stelt.

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 138