76 DE CHIRURGIJN. te luisterenen om hier en daar op het verbond dei- trouwe steelsgewijze het zegel te hooren drukken. Wij zijn echter niet nieuwsgierig of nijdig genoeg om het te doenmaar volgen een paar mensehendie reeds onze aandacht trokken, toen één hunner in gindsche ijzerkraam eenen ponjaard kochten die nu de stads poort uitgaan enonbekommerd over den strijd die in het luchtruim gevoerd wordt, daarbuiten gaan rond dolen. De een is een Italiaan. Morini is zijn naam. Zijne kleeding is die des Spanjaards. Hij heeft eenigen tijd in Spanje vertoefd, en als de telg van een edel ge slacht heeft hij daar. den toegang tot de hoogere krin gen voor zich open gevonden. Jong en vurig als lüj is, is hij medegesleept geworden in den maalstroom der driftendien zich de spaansche volkstrots onophoude lijk schept, en hij heeft daarbij geen der middelen geschuwd, die zijne natie gewoon is aan te grijpen, wanneer het er op aankomt om zich van wege ont vangen beleedigingen te wreken of ook zich te ontdoen van de zoodanigen, die zijne plannen in den weg mogen staan. Er ligt dan ook in zijn oog en in zijne trekken ietsdat gij vruchteloos in het open gelaat van den Nederlander zoekt. Eerst voor ettelijke da gen zette hij den voet op onzen bodemen werd door den mandie hem begeleidtin zijne gastvrije woning opgenomenomdat hij aanbevelingsbrieven met zich bragt van eenen hooggeplaatsten Spanjaardmet wien onze Nederlander kennis maakte en vriendschap aan knoopte onder omstandighedenwelke wijals niet

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 142