DE CHIRURGIJN77 regtstreeks tot ons verhaal betrekking hebbende met stilzwijgen voorbijgaan, alleen vermeldende, dat die kennismaking en vriendschapsbetrekking voldoende wa ren geweest om den Spanjaard eenen diepen blik te doen slaan in des Nederlanders ziel. Van Middelburg uit moet Morini den naderenden erfprins en diens hofstoet begluren, want hij heeft eene gewigtige zen ding op zich genomeneene zending uit ijverzucht be raamd en uit beleedigd nationaal gevoel aanvaard. En het komt met zijne bedoelingen overeen, om door uit stapjes op Zuidbeveland het terrein te verkennen, waarop hijzoo het gerucht aangaande de komst van den erfprins waarheid behelstweldra zich zal kunnen kwijten van de opgenomen taak. De tijgerdie onge merkt aan zijne prooi de gelegenheid om te ontvlugten afsnijdten danwanneer het oogenblik tot den aan val gunstig schijnt, plotseling haar aangrijptzietdaar Morini's beeld! Zijn begeleider is een MiddelburgerPieter Lam- breclitsz geheeten. Van beroep is hij chirurgijn. Eenige jaren levens meer dan Morini telt hij. Reeds dit zou aan zijne gelaatstrekken iets meer ernstigs ge ven; maar de ernst, die op dat voorhoofd staat uitge drukt, is, meer nog dan van den rijperen leeftijd, het gevolg van zoovele uren als hijde nadenkende en ijverige manaan de lijdenssponde zijner natuurge- nooten heeft doorgebragtenwat ik wel het eerst had mogen noemen, van die nieuwere begrippen in het gods dienstige, die, ten spijt der keizerlijke placaten, meer en meer bijval vinden en waaraan ookLambrechtsz

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 143