generaal ter zee, alsmede die van stadhouder over Holland, Zeeland en Utrecht op, en omhing hem diens hand met het gouden halssieraad der orde van het Gulden Vlieshij maakte zich die onderscheiding waardigdoor zijne waakzaamheid tegenover elke vijan dige poging, van den kant der zee gewaagd, en door de zorg, die hij aan Zeelands versterking besteedde. En was het volk hem genegenhet was niet alleen omdat hijbij gelegenheid zijner huldiging als heer van Veere en later zijns huwelijks met Louise van Croy, eene vrijgevigheid betoondewaardoor hij zieh diep in schulden stakmaar ook omdat men moest erkennen dat hijseer neerstich ende voorsichtich was om tselve Landt, met Godts hulpen te bewaren van grondtbraeckselen ende diepten te ondersoecken gelijk hij ook begiftigd was met gheleertheyt ende scientiedaer toe bloeyende in veel deuchden." Men zal zieh kunnen voorstellenhoe men zich om hem henendrong en jubelend hem begroettetoen hij met zijn gevolg de hulk die hem overvoerde verlaten had en te midden der volksmenigte, de aankomst der vol gende vaartuigen bleef verbeiden 10). Zij bleef niet lang uitde verbeide vloot. Leven diger, woelig werd het op den stroom; zeil- en roei vaartuigen wemelden dooreen. Naderbij gekomen vertoonden dezen het wapen van het gewestden met de golven worstelenden leeuwgenen dat der zeeuwsehe steden, de burgt der hoofdstad, den leeuw van Zierikzeede Goesehe ganshet zwaard van Reymerswaal en de naald van Tholenterwijl anderen ras K9

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 151