100 DE CHIRURGIJN. grond. Do regtvaardige straf scheen zijne brood dronkenheid op den voet te volgen. Toen verscheen Lambrechtsz tijdig genoeg om de wijkende levens geesten terug te roepen. Kon de menschlieveude man toen denkendat weldra de bailjuwdie zijne volstandige weigering bij het onderzoek nopens de laatste oogen- blikken van Haeck's dochter als beleedigende hard nekkigheid aanmerktede redding van een menschen- leven door hem, wiens ambt hem daartoe de verplig- ting oplegde, genoeg zou achten om hem te beschul digen weegens de verleeden troublen tyt van de Beeldestorminghe Heeft de lang bedwongen stroom zijne keeringen verbroken, dan laat hij zich slechts met moeite binnen zijne oevers terugdringen. Niet anders de volksmassa, die eens aan het hollenslechts noode zich tot rust laat brengen. Middelburgs bestuur ondervond het in den jare 1567. Voor Arnemuiden lagPieter Haeck met drie gewapende schepen, van voornemen om, nu hij bij den Zeeburg was afgewezen, van deze zijde den beraamden aanval op Walcheren te beproeven. Binnen Middelburg verzamelde van der Meersch bij tromslag eene talrijke scharemet het doel om den aanslag te ondersteunen, en trok met vliegende vaan dels naar de markt. Behalve enkele van de reeds genoemde personen, ondersteunden hem Hans van den Boogaarde, Willem van der Gragt, Jacob de Questere enz. Een van deze laatsten drong den bailjuw met het pistool op de borst om het lang leven de Geuzente roepen. Misleid door

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 166