EENE BLADZIJDE UIT MIDDELB. GESCHIEDENIS. 135 te bannen. Na zijn huwelijk met Johanna, dochter van den spaanschen koning Ferdinand, had hij het vaderland zijner echtgenoote bezochtwas daar vooral in Frankrijk, bij zijnen doortogt regt vorste lijk ontvangen en teruggekeerd door Savoije en Bour- gondien, om zijnen vader in de Duitsche Staten te begroeten. De reis van den jeugdigen vorst was ge lijk aan eenen zegetogten nu hij in zijne staten te rugkeerde wilde men zoo min mogelijk bij het bui tenland achter blijvenzoodat Middelburgs Magistraat besloot, zijne komst op zeeuwschen bodem met meer dan gewone pracht te vieren. Vandaar al die druktenvandaar dat gedurig heen- en wedertrekken van H end riek Janssen, der stede messagiervandaar die bijeenkomsten op het stedehuis, waar de burgemeesters Lieven Huge en Joos Adriaanszoon van der Hooge, Wet en llaadbenevens de dekens der beide schutterijen en die van rhetorica raadpleegden, hoe men aan alles den meest mogelijken luister zoude bijzetten. Ook te Arnemuiden bleef men niet stilwant het was daar dat, ouder gewoonte, de helft der kleine vloot zoude uitgerust worden, om den vorst, die te Bergen vertoefdeaf te halen. De oude coggen werden voor dit feest afgekeurd en meer dan ooit was er thans redenom de onlangs nieuwgebouwde heudenwaar van ieder der steden er zes zoude leverenin te wij den. Jan Mariniszoon, deken der schippers, was met de zorg voor een en ander belasthij achtte zich regt gelukkig met deze belangrijke taakvooral toen

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 201