138 EENE BLADZIJDE UIT rijk in verschillende kleuren wasals de borduurwerker er misschien nog ooit eene gemaakt haden welke ook waarlijk eene regte zotskap mogt genoemd worden. Die hem in die dagen van gewigt ontmoettekon het hem aanzien, dat zijn brein opgevuld was met aller lei kwinkslagen en spitsvondigheden, zorgvuldig be waard achter een gefronst voorhoofdom op de feestdagen onder een algemeen gejuich uit den kerker j te worden verlost en tusschen de menigte verspreid. De stad had een regt feestelijk aanziendoor het gunstige jaargetijde lagen er vele schepen uit Frank rijk en Spanje; de Engelschen hadden zich bij voort during in de stad gevestigd en de Schotsche Natie haddoor het opslaan harer koopwarende steeds toenemende welvaart vermeerderd; vele bodems moes ten tot binnen de stad terugtrekkenvoor de landings plaats des hertogen bij de noorddampoortalwaar twee rijk versierde steigers gemaakt warenom de gasten het aan wal stappen gemakkelijk te maken. Die met vlaggen aller handeldrijvende natiën opge tooide schepen harmoniëerden goed met de uitwendig aan de huizen gebragte versieringenvooral met de reeds prachtige gildekamers, welker blazoenen voor de deur hingen en wier emblemata, in prachtige ba nieren vervatvrolijk in de lucht wapperden. De taveerne de Groote Cogge scheen de vereeni- gingsplaats van de voornaamste vreemdelingen, onder welken eene eerste rol speelden de gedeputeerden uit Portugal en Andalousieaan wie te Brugge de komst van den vorst binnen Zeelands eerste stad was ver-

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 204