MIDDELBURGS GESCHIEDENIS. 153 geleden ten stedehuize gehuldigd haden diedoor de stedelijke regering met al hare regten erkenddaar lag, om aan de burgerij te toonen dat het een acht baar gekroond hoofd was. Wel moet het velen gegriefd hebben, dat daar met hem in dien triomfwagen een ander persoon gezeten wasdie toch door zijne waardigheid zulk eene eere plaats niet verdiendenamelijk Joost de zoteene betrekking welke sedert de oudste tijden steeds bij de confrérie bleef bestaan. Men daeht er echter niet ernstig over doormaar verlustigde zich liever in zijn' rok van veelkleurige kanefaszijne half wit en half roode mouwendie daarbij niet weinig afstakenzijne bonte kapdie door hare bellen bij de minste beweging een oorverdoovend geluid gaf; men verzoende zich met hem door zijne gratis toegediende kwinkslagenen vrolijke grappen, waardoor hij de menigte waarlijk vermaakte, maar nog meer door de penningen, die hij hier en daar strooide ter herinnering aan dezen ge- denkwaardigen feestdag. Voor en achter den wagen gingen de gemeene gilde- broeders, allen met hunne bogen in de hand en den lederen pijlkoker aan de linkerzijde in den gordelin keurige livereidoch eenvoudiger dan de op stads kos ten gekleedde tabbaarddragers, wier tabbaarden ver vaardigd waren van groenrood en zwart laken alles streepsgewij-ze aan elkander gevoegdde linker mouw geborduurd met eenen handboog, het symbool hunner waardigheiden het hoofd bedekt met caproenen van dezelfde kleur.

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 219