MIDDELBURGS GESCHIEDENIS. 159 tende door schoonenfrisschen en slanken ligchaams- bouw, was toen reeds gevestigd. Hij hield echter voornamelijk het banket, om met deken en beleders de belangen der schutterijwaar hij zoo gracelijk werd ontvangen, te behandelen, en met de bokaal in de hand aarzelde hij niet om het wel varen in te stellen van het gilde grootelicx seere gheëertgheuseert ende ghehanteert." Doch gelijk aan alles een einde komtwas zulks hier ook het geval, want andere bezigheden riepen hemalsook de vierschaar waar jonker Dl o ris van Ysselsteyn inmiddels zijne plaats had ingenomen. Voldaan overliet hem te beurt gevallen onthaal verliet hijeven eenvoudig als hij geko men was, het hof, en weigerde gebruik te maken van het geleide, dat de schutterij hem aanbood, ten einde de algemeene feestvreugdeeerst nu van alle banden ontheven, niet te verstoren. Het was echter alsof met het vertrek van den hoogen gast ook alle vrolijkheid was verdwenendoch gelukkig wist Joost de zot, waar bij de verschillende individuën de bronader dier stilte te zoeken was als een kundig medicijnmeester wist hij met weinige maar. krachtige recepten zijne patiënten in een oogenblik te genezen. De schutters liet hij nog eens even kennis maken met de bottelarijwelker stellingen niet meer onder zulk eenen last gebukt gingenals eenige uren te voren de schutters-vrouwen wilden gaarne die reigerpasteijen en het marcepijn eens nazienwant in het bijzijn des hertogs had verlegenheid haar verboden er iets van te nuttigenmaar hoe het te maken met de jeugdige

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 225