ST. ANNA TEB MUIDEN IN 1330. 177 en privilegiëndie aan allen en een iegelijk in dit schrift vergund zijn. Voorts beloof ik, het regt der kerkder weduwen en weezen te bewaren en te be schermen, de stad en hare inwoners te handhaven in de privilegiën, vrijheden, statuten en ordonnan tiën in het genoemde schrift vervaten in andere usantiëndaarmede niet strijdigregtens ingevoerd. Ik zal ze in acht nemen en doen in acht nemen naar mijn vermogen. Zóó helpe mij God en al Zijne heiligen en al wat vereerd wordt in de hemelen!" Nadat deze eed plegtig is afgelegd, zullen ook de gedaag den zweren. De burgemeesters, schepenen, raden en de gansche gemeente van Mudedaar tegenwoordig heffen mede hunne regterhand open vereenigen zich in deze verbindtenisWij zweren al te zamen en een iegelijk voor ons zeiven, dat wij den ganschen inhoud van dit geschrift bestendig zullen houden en en in alle pnnten waarnemen en vervullen, en dat wij van nu voortaan de regering, de heerschappij, de ju risdictie, den adel, de excellentie en al de regten van onzen vorst en van onze vrouwe de gravin, zijne echt genoot, en van hunne kinderen en afstammelingen zullen eeren en handhaven. Zóó helpe ons God en al Zijne heiligen!" Weder volgt een' diepe, eerbiedige stilte op deze plegtigheid. Daarop neemt de voorlezer het geschrift, en begint met luider stemme den inhoud voor te dragen. Doch nadat hij eenigen tijd gelezen heeftwordt door één' der Mudenaarsnamens allen het verzoek genit, dat hij, wegens de uitgebreidheid van het stuk, de lezing staken zal, met bijgevoegde 12 I

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 243