TWEE ZEEUWEN IN ORANJE. 255 Na zich in de stad van de trouw der aanzienlijkste burgers goed te hebben verzekerdbepaalde de Knuy t eene algemeene bijeenkomst zijner vrienden tegen den middag van den tienden Junij (1630) in de vlakte van Beauregard. Hier verschenen ook Itier met 70 en Mimet met 30 vertrouwde mannen. Allen waren vol moed en brandden van verlangen, hunne gehecht heid aan den prins door daden te bewijzen. Naauwelijks is het donker gewordenof de Knuyt stelt zich aan het hoofd der ondernemingvan Mimet en Itier vergezeld, trekt hij op met dertig der uit- gelezenste manschappen, die hij in vijf kleine afdee- lingen splitst, welke tweehonderd schreden van elkan der af marcherenmet een scherpzienden gids aan het hoofd, om niet ontdekt te worden door de maai- jers, die, wegens de hitte van den dag, des nachts in het veld werkten, of door het geblaf der herders honden te worden verraden. Hij voert het bevel over de eerste afdeeling en helptonder de stadsmuren gekomeneigenhandig de touwladder stellendie hij te Lyon de terugkomst van Silvius verbeidende, zelf had gevlochten, langs welke al de soldaten ge lukkig de wallen beklimmen enzonder ontdekt te zijn, geborgen worden op eenen hooizolder, die dooi de onvermoeide zorgen van hunnen wakkeren aan voerder reeds te voren tot hunne opname was in ge reedheid gebragt. Dit alleszonder eenig ongeval onder zijn waakzaam oog afgeloopen zijndekeert hij terug naar eene boeren-hofstedeonder de stad gelegengunt zich eene korte rust en wacht met

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 321