SMSfflSH AANTEEKENINGEN. 21) Bij zijn vertrek uit Oranje zeide de edele Marnix: puisquelle reffuse son propre bien, je m'en iray mourir entre les bras de ma familie." Wagenaar laat deze gelegenheid niet voorbijgaan, om zijnen haat tegen Maurits lucht te geven en wrijft tevens Aldegonde eene onverdiende smet aan, als of deze op eene slinksche wijze den eersten eene onwettige souvereiniteit had willen bezorgen. „Maurits," zegt hij, had ook naar het prinsdom gestaan en Aldegonde voor eenigen tijd afgezondenom zig door onderhandeling en andere Jconstenaarijen meester van hetzelve te maaJcen. Dog 't was hem tot nog toe mislukt." Wagenaar, t. a. pi. d. IX bl. 16. Het is onnoodig dit te weerleggende boven vermelde plaat sen uit de werken van de la Pise en mr. van der Kemp verspreiden lichts genoeg over de zaak. 22) Wagenaar, t. a. pi. d. VIII bl. 499. De la Pise, t. a. pl. bl. 573. 23) E. van Met er en, Nederl. hist., boek XXI fol. 7 c. Zijn kortstondig verblijf van slechts een viertal dagen werd nog gekenmerkt door een treurig ongeval. On courut a la bague en la place du Cire (in de landtaal voor cirqueeen plein bij de overblijfselen van den romeinschcn circus gelegen) et le prince courant, son clieval s'abbatit sous luy avec une telle violencequ'il le falut reliever et il en demeura meurtri alacuisse." De la Pise, t. a. pl. bl. 575. 24) De la Pise, t. a. pl. bl. 578. 25) Aitzema. t. a. pl. deel I bl. 444. De la Pise, t. a. pl. bl. 579. 26) E. van Meteren, t. a.pl. boek XXVIII fol. 149£. Het gansche huwelijks-contract wordt medegedeeld door A it-

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 336