300 BELEG VAN SLUIS. slechts met eenige woorden vermelddewordt door den heer van Dam van Noordeloos aldus aangevuld: BI. 152, reg. 3 v. b. en bl. 168, noot 1). Jhr. Arend van Groenevelt. Arend of Arent, zoo wordt hij meestal genoemdhetwelk echter zoo ik meen, Arnd of Arnt zoude moeten zijn, om redengelijk op zijn graf te Dordrecht staatzijn naam was jonker Arnolt van Groenevelt, heer van Neufville enz.gouverneur van St. Amandvan de stad Sluis, en later 21 jaren van de stad Nijme gen enz. enz., zoo als bij M. Balen, Beschrijving van Dordrecht, bladz. 135, wordt vermeld; dat ook blijkt uit zijn eigene handteekeningonder eenen eigenhan- digen nog voorhanden zijnden brief van hem, geschre ven aan den graaf van Leycester, gedagteekend uit Utrecht, ce 22 de Novembre 1587, en alzoo van hetzelfde j aarkort na het beleg en de overgave (5 Aug.) van de stad Sluis, waar hij zich teekent Arnolt de Grunevelt; dat hij zich soms schreef van Gru- nevelt ziet men uit zijnen brief, medegedeeld in het Archief van Kerk- en Wereldl. Utrechtdeel YII bl. 293 en 294, gedagteekend uit Nijmegen den 24 Junij 1598. Hij was geboren den 13 October 1543 en alzoo had hij bij het beleg van Sluis den ouderdom van 44 jaren bereikt; hij schijnt tweemaal gehuwd te zijn geweest, 1. met Jenne van Baudwijn, vrouwe van Arondaux, die in 1601 te Nijmegen overleden isen 2. met Josinavan Millebreeht, die hij als weduwe achterlieten aan wieop haar request aan de generale Staten, een half pensioen van den ovèr-

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 374