Muziekscholen in Zeeland. Volledigheidshalve laten wij hier even de belangrijkste gegevens volgen van de bestaande afdelingen van de Zeeuwse Muziekschool: Middelburg: Gebouw Kuiperspoort, ingang Hagepreekgang 2, Tel. 01180- 2 80 95. Vlissingen: Badhuisstraat 186, Tel. 01184 -1 29 28. Goes: Zusterstraat 11, Tel. 01100- 1 51 57. Zierikzee: Poststraat 43, Tel. 01110- 21 69. Tholen: Brugstr. 16, Tel. 01660-2787. Oostburg: Schouwburgstraat 6, Tel. 01170-3064. Axel: „De Halle". Hulst: Kruisstr. 2, Tel. 01140- 13169. Op die muziekscholen in het land waar nten (nog) geen dirigent heeft gaat Seven- huysen eens per week repeteren met de jeugd. Zeeland verkeert op dit moment in zo'n overgangsfase. In het kader van het 25-jarig bestaan van de Muziekschool heeft ook het Zeeuws Jeugd Orkest aan verschil lende uitvoeringen meegewerkt en daarmee heeft Sevenhuysen zich zeer intensief bezig gehouden. Ru Sevenhuysen, die ook leider is van nationale en internationale muziekkampen, ziet het als één van zijn belangrijkste taken om het orkestspel bij de jeugd te stimu leren. Hij probeert dan ook op de muziek scholen het vormen van orkestjes in allerlei vormen aan te moedigen en te helpen op bouwen. „Het ensemblespel bloeit," stelt hij vast. „Maar we moeten ook de leerlingen zo vroeg mogelijk de smaak van het samen spelen laten proeven. Samen musiceren is heerlijk en de praktijk wijst uit, dat voor slechts weinigen een muzikale solo-carrière is weggelegd. Daarom is het heel belangrijk om al vroeg het plezier van het orkest en ensemblespel te ervaren. Het vereist een geweldige discipline: het zich richten op elkaar, afstemmen op elkaar, afhankelijk zijn van elkaar, maar ieder met een eigen verantwoordelijkheid. Dan wordt er veel van je gevraagd, maar wat een triomf als het allemaal precies in elkaar blijkt te passen. Iedere partij met zijn eigen bijdragen mee werkend aan één gezamenlijk doel: een muziekstuk laten klinken als een klok!" Uit dit gloedvolle betoog leiden we af, dat je er in de muziek nog niet bent met een bosje violen en een fluitje van een cent. Dat er met name op de Zeeuwse Muziek school ook veel aandacht aan samenspelen wordt besteed is tijdens de verschillende manifestaties in de afgelopen maanden wel gebleken. Naast elementaire samenspel groe pen, waren blokfluit, dwarsfluit, klarinet, slagwerk en gitaargroepen te beluisteren. Ook de accordeonisten, strijkers en de be spelers van de koperen blaasinstrumenten lieten zich niet onbetuigd. Aan het samen spelen wordt hier grote waarde gehecht en het wordt sterk gestimuleerd. Op 3 en 4 juni is in de Sint Jacobskerk in Vlissingen een grammofoonplaat opge nomen om het feest op een bijzondere ma nier te onderstrepen en luister bij te zetten. Aan de totstandkoming hiervan werkten maar liefst 600 leerlingen mee. T.w. klassen AMV, met begeleiding van het ZJO, het Zeeuws Koper Ensemble, het Zeeuws Ac cordeon Sextet en Accordeon Orkest, een blokfluit- en slagwerk-groep en een groot koor, dat was samengesteld uit cursisten van de stemvormingsklassen. De plaat, die in september uitkomt, zal ongeveer twintig gulden gaan kosten en verkrijgbaar zijn aan alle muziekscholen. Ru Sevenhuysen: „Samen musiceren is heerlijk". Cel-genootjes. 30

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1980 | | pagina 30