„De Roompot Kampeerparadijs met de hoogste ANWB onderscheiding 99 Tekst: Anneke Jaensch. Foto's: Johan Berrevoets. Voor de meeste mensen zit de vakantie er weer op. Als ze in eigen land gebleven zijn, is het te hopen dat ze of vóór half juni of na half juli weg zijn geweest, want daar tussenin beleefden we in Nederland een periode van onafgebroken stralende re gen, die veel vakantiegenoegens aan duigen heeft gegooid. In eigen land dus, maar hoe? Als dat kamperend geweest is, mogen we hopen dat ze een terrein getroffen hebben waar ze alles vonden wat ze ervan verwachtten, anders zou de vakantie om die reden nog op een teleursteling kunnen zijn uitgelopen. Maar wat dat betreft kan men zich tegen woordig vooraf terdege oriënteren. De ANWB geeft nl. jaarlijks een boekwerk uit waarin 750 kampeerplaatsen zijn opgeno men en beschreven, die door de ANWB zijn bezocht en beoordeeld op een aantal be langrijke onderdelen. Hun bevindingen staan overzichtelijk in een ruim 300 pagina's tel lende Kampeerplaatsengids opgetekend. Nu is er in dit handboek slechts één camping te vinden die het allerhoogste aantal van 10 sterren scoort en dat is Camping „De Roompot" in Wissenkerke. Wat ging er door u heen, toen u met deze feiten geconfronteerd werd? Aan de balie. „Dat doet je wel wat," antwoordt P. Kortekaas, direkteur van „De Roompot" bescheiden. „We hebben een fijn bedrijf, waar we feitelijk dag en nacht voor in touw zijn. Je bent er trots op, dat het onder jouw leiding en toezicht zich zo heeft kun nen ontwikkelen. Je merkt waardering bij de duizenden gasten die zich hier jaarlijks aan- en afmelden. Maar als je dan boven dien nog door de allergrootste autoriteit op dit gebied, wat de ANWB toch is, op een dergelijke wijze wordt gehonoreerd, is dat een bevestiging die je niet alleen vlijt, maar die je geweldig stimuleert om vooral door te gaan waar je mee bezig bent." Hoe werkt het sterren-stelsel? „Een werkgroep, die bestaat uit vertegen woordigers van de ANWB, de ANW, het Nationaal Bureau voor Toerisme, de Neder landse Kampeerraad en de Recron heeft een classificatie opgesteld, waarbij aan elk onderzocht kampeerterrein in twee afzon derlijke klassen ieder ten hoogste 5 punten of sterren kunnen worden toegekend. Ener zijds wordt het sanitaire gedeelte geïnspec teerd en op 16 verschillende punten be oordeeld. Anderzijds de overige voorzienin- Het hoofdgebouw en de receptie.

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1980 | | pagina 5