gen en daar worden normen gesteld aan algemene indruk, organisatie en veiligheid, recreatieve mogelijkheden en terreinaccom modatie; dat onderdeel telt nog eens 24 punten. En in beide categorieën komen wij met tweemaal vijf sterren van alle Neder landse kampeerplaatsen als hoogst gekwa lificeerde camping uit de bus," merkt Kor- tekaas niet zonder trots op. Een blik in de jongste Kampeerplaatsen- gids brengt aan het licht, dat van de in totaal 750 erkende campings die onder de loupe werden genomen, er slechts één deze hoge 10-sterren toets kon doorstaan. Maar een ander interessant gegeven is, dat maar 10% zeven sterren of meer kreeg toege kend, hetgeen betekent dat 90% zes of minder sterren behaalde. De controle standaarden liggen dus kennelijk erg hoog en dat maakt de positie van ,,De Roompot" des te uitzonderlijker. Ideale recreatie-omgeving. Recreatiecentrum „De Roompot" bestaat sinds 1 april 1965. Machinist Kortekaas van de veerdienst Vlissingen Breskens zag eventueel wel brood in het exploiteren van een terrein van 3 ha, dat in Wissen- kerke beschikbaar kwam. Hij besloot zijn pet aan de kapstok te hangen, de scheep vaart vaarwel te zeggen en zich toe te gaan leggen op de kampeerderij. De eerste jaren was het pionieren en improviseren. De voorzieningen waren beperkt en beston den uit toilet- en wasgelegenheden en een kampwinkeltje. Genoeg om de eerste gasten te ontvangen, maar zonder verdere franje. Omdat een officieel elektriciteitsnet van de PZEM twee jaar op zich liet wachten, werd door middel van een trekkermotor en ge nerator stroom opgewekt. Maar ieder jaar kwamen er meer vakan tiegangers richting „De Roompot", mede aangetrokken door de bekoorlijke land schappelijke omstandigheden. Om te begin nen is Noord-Beveland een in hoofdzaak agrarisch gebied met prachtige boerderijen en landerijen, maar het is verder ook een ideale plek voor recreatie. Aan de ene kant zit je aan het Noordzeestrand, aan de an dere kant heb je het Veerse Meer, de baker mat van o.a. de windsurfsport in Neder land. Dus volop mogelijkheden voor alle denkbare watersporten, maar ook om te wandelen en te fietsen is er veel ruimte en gelegenheid. En niet te vergeten de legio vis- plaatsen die het gebied kent. Verder is in deze omgeving ook de duiksport in opkomst en dat trekt behalve veel Nederlanders ook nogal wat Belgen deze kant uit. „De omgeving hadden we dus duidelijk mee," vertelt El. J. van Koeveringe. Hij is als schoonzoon van Kortekaas „ingehuwd en ingehuurd", zoals hij zelf zegt. En sinds 1975 als Economisch Direkteur aan „De Roompot" verbonden. Hij vervolgt'. „Na ettelijke kleine aanpassingen zijn we in 1975 begonnen met een grootscheepse uitbreiding en verbouwing. Dat resulteerde o.m. in de officiële ingebruikneming van het verwarmde en overdekte zwembad eind december 1976 en in 1977 kwam het nieuwe restaurant klaar. Dit werd o.a. mogelijk door meer grondaankoop in de loop der jaren, waar- :.2 1 M Op het terras. 6 Eigen ijs op de camping. De bowlingbanen.

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1980 | | pagina 6