4. 73 radicaal aan de door Kemper vooruitgeziene Aristocra tiewelke hiervan alleen do voordeden genoot: en zoo >s in omgekeerde orde hetzelfde, wat vroeger hierdoor geschiedde, verwezenlijkt en legen don wil maar toch door de schuld der provinciale Aristocratie is de Souve- reino veerkracht verlamd en een heilige band vooreen oogeublik verslapt. Een iegelijk zal hierbij vereerende uitzonderingen maken, en thans ook zelfs bij het behoud van helzellde stelsel in onze grondwet, zich verheugen over wijzigingen en verkiezingen, waardoor hoop wordt gegeven dal de provinciale vertegenwoordiging de be langen der gewesten en des lands gelijkelijk voorstaan en den band tusschen Vorst en volk, tusschcn bestuur en onderdaan innig maken zal. Mogten daarom alle leden van provincialecollegien het algemeen belang bedoelen en provincialisme niet vermengen met egoisme. Intusschcu moeten wij hierbij opmerken dat Kemper, hoezeer hij een voorstander vaneen geheel nieuw stelsel wasechter dat gene niet wilde vernietigen hetwelk facto bestond. Wllde <l° Jlisto™<* en geographisch gevestigde ge westen met wegnemen. Hij wilde de provinciale auto riteiten slechts administratief doen zijn, en ze in het huisselijk beheer grootere ruimte toestaan dan zij onder o Fransche ovcrheersching hadden. Ziet daar hetgeen ook nog geschieden kanen waardoor zuiver provincia lisme een werkkring vindt, om de bijzondere belangen der provinciën onbelemmerd zoo te behartigen dat liiér-

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1842 | | pagina 191