M lust,om het aan anderen medetedeelen Ik zal u korte- lijk de geschiedenis der geboorte of der aanleiding tot het schrijven van dit stukje mededeelen Ik las boven de poort of het hek eeuer hofstedebeoosten het dorp Bieselinge een opschrift: Kloosterhofhetwelk mij her innerde dat ik wel eens van een klooster onder Biese- linge gelezen had en mij aanleiding gafom hierover de mij bekende schrij vers nateslaandie er allen in overeen kwamen dat hier een rijk Nok tv kb klooster had gestaan maar van welks stichting zij zulke tegenstrijdige dingen vertelden dat ik hierop allereerst bepaaldelijk hech tende iets meer waarschijnlijks daaromtrent meende te kunnen opmaken en bij die onderzoekingen was er tevens mij een en ander voorgekomen welks vermelding mij niet ongeschikt scheen in dit Jaarboekje. Men heeft toch in hetzelve, om het ook voor de geschiedenis aan wier kennis ik gaarne mijne vrije uren toewijde, belang rijk te maken, voor deze rubriek eene plaats geopend, waarbij vele lezers aan het klooster Bethlehem, (in den 5." jaargang) denken. De geleerde steller van dit stukje zeide: weinig van zijn onderwerp te kunnen zeggen, en hij heeft betrekkelijk zeer veel geleverd. ïk moet hotzelfde zeggen, maar zal u waarschijnlijk niet alzoo kunnen verrassen. Ik kan u geen enkel overblijfsel zelfs meer voor oogen stellen daar er geene afbeeldingen van het voormalig Zuidbevelandsch Jerusalem bestaan ener alleen in den grond waarop het gebouwd was, eenige

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1843 | | pagina 112