9 zoodanige, en dus na de aanneming van dien naam te Machelenherwaarts gekomen zijn waardoor alzoo één gedeelte ran het verhaal waarheid bevat, dat het Biese- lingsche klooster door Fictorinnen is geslicht. Men moge als bewijs voor hare komst in de 10.' eeuw, (welken naam zij dan ook droegen) aanvoeren dat bij de vervol ging der kloosterlingen in Mechelcn door de Deencn of Hunnen in de 10.' eeuw en bij de verwoesting der kloosters doordezelven sommigen gevlugt en herwaarts Konden gekomen zijn, doch zij zouden dan eene slechte wijkplaats gezocht hebben, daar zij voor die gewelde naars toen hier evenmin veilig waren, en beter zouden gedaan hebben om naar Frankrijk te vlugten 't welk ook geschied schijnt te zijn. AVelk eene aanleiding zon er verder in die lijden voor hare komst naar deze oorden geweest zijn? Eerst na of bij de kruistogten en het ont staan van geestelijke Ridderorden in Zeelandwelke hare priorijen hadden, kon hiertoe de gedachte ontstaan. Ik verbeelde mij dat een paar vreemde geestelijke zusters in do 10.'eeuw hier wondeilij k zouden zijn uitgekomen, en al hadden zij al ecnigen invloed op de bewoners gehad zoodat zij een klooster hadden kunnen stichten,zou ik geen kans zien, op ccnige aannemelijke gronden aan- tctooncn hoe dit, gedurende die en de twee volgende eeuwen, is in stand gehoudenof ik zou tot mirakelen de toevlugt moeten nemen, maar dan mogl ik hiertoe wel door een mirakel gebragt worden. Iutusschen, om

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1843 | | pagina 117