stantie der heeren Tan Maelstede nas dit geschied en men mag dus wronderstellendat personen, die alzoo gezind waren, niet de rolstandige beschermers en be giftigers van het klooster Jerusalem, zouden gebleven zijn indien deszelfs bewoneressen nalatig waren geweest in hare pligten of zich schuldig hadden gemaakt aan dadenwelke hare beschermers elders met kracht wil den voorkomen of beteugelen. Verder is ons voorgekomendat toen het klooster sinte Margrietendale uit begeerte des capittels der schepenen en raadsluiden der stad Antwerpen gesticht werd (vol gons Smalikgasge in 1279volgens van Heüsse» in 1317) men van de Abdisse van Bieselinge verzocht heeftuit hare kloosterlingen eene Abdisse met nog eenige andere Zusters derwaarts te zendenom dit nieuwe klooster te beginnen en naar hare regelen interigten. Dit verzoek werd bij de Abdisse van Bieselinge aangedrongen door den Bisschop van Utrechtwaarop vronwe Beatrix va» Smallegahge schijnt hier in het jaar, waarin zulks ge schied ishet naast bij de waarheid te zijn. Het diarium Oymerii stelt wel 1200, doch een ander, dat Crammaijk bezat, noemt hetjaarl282. Dezelfde zegt: vidi litteras officialis Ultrajectini, datas rogatu Decani et Scabinoruni Antvpryicnsium ad Abba- tissam in Bezelingen Zelandice, ordinis S. Victoriequae suas in hanc coloniam misit religiosas. In het jaartal vaii dezen brief heeft hij stellig eene schrijffout begaan, schrijvende 1224daar hij zelf dit in 1282 stelt.

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1843 | | pagina 131