Om die zelfde reden wordt er dan ook in het pavil- joen zelve geen open tafel gehouden: daartoe kon men in do twee vorige jaren gelegenheid vinden bij den kastelein STEijw,die tevens de hofmeester in het pavil joen isdoch dit is in dezen zomer het geval niet ge weest, enwelligt daaraan toetesckrijveudat de meeste badbezoekers in hune eigene apartementen middagma len terwijl de tijdelijke bezoekers meestal in eene der beide uitspanningen het maal met huu afzonderlijk ge zelschap gebruiken. Het getal der bezoekers van Domburg is in 't algemeen moeijelijk nategaanomdat zeer velen er met eigen rijtuig aankomen en zich bij thee drinken in het pavil joen en eene wandeling in den omtrek en vooral langs het strand bepalenhet getal baden echter, die in het verloopen badsaizocu (van l.n junij tot 15 september) gebruikt zijn bedraagt bij de duizend. De ondervinding schijnt derzelver gebruik zeer aantebevelenen in ge neeskundige hulp en toezigt is almede zoo veel mogelijk voorzien, de omstandigheid in aanmerking genomen, dat iedere zieke zijn geneesheer te Middelburg of in den omtrek bij de hand heeft. De aldaar gevestigde Chi rurgijn, een veel belovend jongeling en de zoon van uwen achtingwaardigen leermeester Bokkisg schijnt zich op dat gedeelte van zijn vak bijzonder toetelcggen, en bevindt zich dagelijks (zoo ik meen ten gevolge van schikking met het bestuur der badinrigting) gedurende de bad uren, 't zij aan 't strand of in het paviljoen,

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1843 | | pagina 213