89 Ook de tooneelen, welke de natuur en kunst aanbieden,' doen dit gemiszoo het er een genoemd mag worden Toor het algemeen weinig ge roeien. De een verlustigt zich in de beschouwing der zee, wanneer zij, door de magt der winden gedreven, hare hoogste majesteit ver toont; een ander vermaakt zichdoor bij zeer laag water, vruchtelooze nasporingen te doen naar de overblijfselen van het oude Domburg, 't geen nog door velen beweerd wordt in zee te leggenook op grond dat erten jare 1817, op het strand eene oude begraafplaats ont dekt is, waarvan gij het in dien lijd uitgekomen verslag zekerlijk zult golezen hebben. De vriend der oudheid kunde kan er ook in de steeneu beelden der oude Godin NehaUnniawelke nog in de kerk of consistorie van Domburg worden benaard, eene gelegenheid vinden, om door vergelijking derzelve met de af beeldingen die Gabgos daar van ten jare 1715 geleverd heeftte zienin hoe verre de tijd aan derzelver ledematen of gelaats trekken eenige verandering heeft toegebragt. De wandelaar zal ook in het volgend jaar een' nieuwe wandeling van het badhuis naar Groot Duinvliet aan treffen welke, zoomen zegt, de eigenaar van die plaats, ook ten genoege der badbezoekersvoornemens is aan teleggen. Aan de andere zijde van Domburg, zal hij de hofstede het Hof te Domburg door aanbouw en ver- fraaijing, weder tot een zeer fraai buitenverblijf, en uitzigt hebbende op het dorp Aagtekei ke ingerigt zien. Bij eene meer uitgebreide wandeling langs den hier-

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1843 | | pagina 215