17 werd hun in het jaar 1583 ontnomen en ran dezen tijd af aan werden die gebouwen deels tot een Schutters hof^ 1) deels tot eone Latijnsche School ingerigt. Wat de goederen des Kloosters betreft, ook dezever- kregen in de laatste helft der XVI.' eeuw cene andere bestemming. Bij de daarsteling der nieuwe Nederland- sche Bisdommen, werden zij met andere goederen den Middelburgschen Kanunikcn toegewezen. (2) De eerste der Middelburgsche Bisschoppen, Nicolaus a Castiio waagde evenwel niet, dezelveaau te tasten. (3) De Kloos terlingen verzekeren dat de vreeze Gods hem weé'rhield en wij willen gaarne op dit getuigenis afgaan, indien het waar is hetgeen zij ook verhalen dat hij na den brand,waarvan wij gesproken hebben, niet alleen den Prior aanspoorde tot de noodige herstellingen maar ook beloofde, van het zijne daartoe te zullen bijdragen. (4) wordt van zekeren IIejmck vaï Vesloo, die gewoond hebbende in het Klooster, moest delogeeren. (1) t. a. p. 23 Feb. 1589: de Coluveniers het Patershof aan de IPestzijde van de nieuwe Beestemarkt tot een' Schuttershof toegestaen. (2) Aüb. Mibaei, Diplomatu etc. t. a. p. bladz. 477. (3) t. a. p. bladz. 70G, Nioouds Episcopus tale quid moliri nunquam ausus fuit. (4) Dei judicium, zeggen zij (t. a. p. bladz. 705) metuens expulsionem nunqüam fuit ausus attentare en voorts: Njcolaüs Episcopus Priorem mirum in modum ad illiusperfectum repa- rationem hortatus est et animavit. Imo in tam pium opus dicebatur de proprio liberaliter aliquid tributurus.

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1845 | | pagina 105