rende. (1) Zóó beloonde zich de Regering der inslelliug, even als hare voorgangers genegen eene genegenheid welke haar, zelfs na de godsdieustverandering nog bij bleef, als wanneer zij den vroeger genoemden vas Venloo bij zijne verhuizing toestond alle zulke exemptien cn vrijheden als hem aldaer gecompeteert hebben. [2] Het was de Prins van Oranje, die de Kloostergoederen aan de armen der stad schonk, (3) tot wier onderhoud dezelve gebruikt werden tot aan het jaar 1617, waarin dezelve aan het Weeshuis werden afgestaan. (4) (1) t. a. p. 1 Jan. 1578. (2) t. a. p. 23 Oct. 1583. (3) Dat zij den armen toebehoord hebben, blijkt b. v. uit de Kleine Notulen 11 Jun. 1617 het geld gekomen van de landen In Ahbcnbroek gelegen eertijds aengekomen, hebbende de Cruij- cebroeders en nu den armen ter Goes ter griffie bij provisie te deponeren. Dat dit ten gevolge van eene gift des Frinsen was, ziet men uit deze bepaling die goederen van de Cruijsbroeders sullen gaen ten behoeve van den ar men volgende de gift van zijn Exctie eene bepaling voorkomende in het Accoortvan wegen de gemeene saecke op de differentiatepoincten nopende d1 admi nistratie van de Geestelijcke Goederen van Suijt-bevelant tussen die van de Gecommitteerde Raden van de Staten 'sJLants endt Graeffehjckheijts van Seelant met die van der Goes ende Am- bachtsheeren van Suijt-bevelant voornt. Zie dit Accoord in het Groot Privilegie-boekfol. 143 vso Art. 16. (4) Zie Kleine Notulen 27 Nov. 1627 zijn tot onderhout van tzelve IKeeshuis geschikt de goederen van de Cruicc-broeders enz.

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1845 | | pagina 107