57 van deze herstellingswerken plaats gehad. Het geheele dak is vernieuwd de buitenmuren zoowel als het bordes hersteld het inwendige van het gebouw niet alleen ver nieuwd, maar op eene andere wijze, dan bevorensver bouwd zoodatbehalve de muren genoegzaam niets van liet stadhuis is staande gebleven. Ook is de toren wederom opgemaakt en verhoogd zoodat het gebouw, geheel af gewerkt zijndezich in dien staat zal vertoonen, als hetzelve op nevenstaande plaat is afgebeeld. Bij het inkomen door den grooten of hoofdingang, langs het bordestreedt men in eene ruime voorzaal of vestibuleaan de regterzijde toegang verleenende lot een, voor de vergaderingen van Burgemeester en Wet houders bestemd, vertrek, terwijl aan de linkerzijde eene kamer is aangebragtwaarachter zich de groote raadzaal bevindt. Door do gemelde vestibule komt men in ecnen Sau&geleidende naar beide laatstgemelde vertrekken cu naar twee trappen eene naar de beneden Terdieping en ééno naar den zolder. In deze vestibule is ook de toegang tot de stads-secretarij en tot nog twee vertrekken waarvan een tot berging van archiven is bestemdbene vens tot een bodeskamer. De zoogenaamde oude griffie, waarvan hier boven is gewaagd, is in den toren gebleven. De woning van den concierge of bode is beneden in het lokaal gelijkvloers en met eene afzonderlijke deur, regts van het bordesop de straat uitkomendezoodatzoo wel het inwendige, als het uitwendige van het gebouw, tot een wezenlijk sieraad der stad zal verstrekken. Augustus 1844. J. C. n® Potter.

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1845 | | pagina 155