57 ran deze herstellingswerken plaats gehad. Het geheele dak is rernieuwd ,de buitenmuren zoowel als het bordes hersteld het inwendige ran het gebouw niet alleen rer nieuwd, maar op eene andere wijze, dan bevorens ver- bouwd zoodat behalve de muren genoegzaam niets van het slaii huis is staande gebleven. Ook is de toren wederom opgemaakt en verhoogd zoodat het gebouw geheel af gewerkt zijnde, zich in dien slaat zal verloonenals hetzelve op nevenstaande plaat is afgebeeld. Bij het inkomen door den grooten of hoofdingang, langs het bordes treedt men in eene ruime voorzaal of vestibule aan de regterzijde toegang verlcenende lot een, voor de vergaderingen van Burgemeester en Wet houders bestemd, vertrek, terwijl aan de linkerzijde eene kamer is aangebragtwaarachter zich de groole raadzaal bevindt. Door do gemelde vestibule komt men in ecnen gang, geleidende naar beide laatstgemelde vertrekken en naar twee trappen, ééne naar de beneden verdieping en ééne naar den zolder. In deze vestibule is ook de toegang tot de stads-secretarij en tot nog twee vertrekken waarvan een tot berging van archiven is bestemdbene vens tot een bodeskamer. De zoogenaamde oude griffie, waarvan hier boven is gewaagd is in den toren gebleven. De woning van den concierge of bode is beneden in hel lokaal gelijkvloers en met eene afzonderlijke deur, regis van het bordes, op de straat uitkomende, zoodat, zoo wel het inwendige als het uitwendige van het gebouw, tot een wezenlijk sieraad der stad zal verstrekken. Hulst, Augustus 1844. J. C. de Potter.

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1845 | | pagina 157