57 ran deze herstellingswerken plaats gehad. Het geheele dak is rernieuwd de buitenmuren zoowel als het bordes hersteld het inwendige van het gebouw niet alleen ver nieuwd, maar op eene andere wijze, dan bevorensver- bouwdzoodat behalve de muren genoegzaam niets Tan het stadhuis is staande gebleven. Ook is de toren wederom opgemaakt en verhoogd, zoodat het gebouw, geheel af gewerkt zijnde, zich in dien staat zal verloonenals hetzelve op nevenstaande plaat is afgebeeld Bij het inko men door den grooten of hoofdingang, langs het bordes, treedt men in eene ruime voorzaal of vestibule, aan de reglerzijde toegang verleenende tot een voor do vergaderingen van Burgemeester en Wet houders bestemd, vertrek, terwijl aan de linkerzijde eeno kamer is aangebragtwaarachter zich de groole raadzaal bevindt. Door de gemelde vestibule komt men in ecnen 8an8geleidende naar beide laatslgemelde vertrekken en naar twee trappen, ééne naar de beneden Terdieping en ééne naar den zolder. In deze vestibule is ook de toegang tot de stads-secretarij en tot nog twee vertrekken waarvan een tot berging van archiven is bestemdbene vens tot een bodeskamer. De zoogenaamde oude griffie, waarvan hier boven is gewaagd, is in den toren gebleven. De woning van den concierge of bode is beneden in hel lokaal gelijkvloers en met eene afzonderlijke deur, regts van het bordesop de straat uitkomendezoodatzoo wel het inwendige als het uitwendige van het gebouw, tot een wezenlijk sieraad der stad zal verstrekken. Hulst, Augustus 1844. j. C. Be Por ter.

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1845 | | pagina 159