99 weg voordegenendie er belangin stellen, pnbliek uiaken Volgens het berigl van bb la Kite kon er wel geen twijfel zijn, of de grafplaats moest in het tegenwoordige Koor gezocht worden en volgens eene aanwijzing ineen oud nog voorhanden zijnde grafboek zou dezelve meer be paald in het middenvak tusschen de tweede en derde pilaar van de wandelkerk af gerekend te vinden zijn Bij eene opgraving, waarbij wij tegenwoordig waren, vond men aldaar in eene zeer groote ruimte ter diepte van 5 voeten, eene kist, welke den vorm had eener schoen, en niet uit planken was zamengestd maar uit één stuk of blok bestond, 't welk was uitgehold. De dikte was ruim 2 duimen, even gelijk die van het deksel, hetwelk bij het opnemen wel in stukken brokkelde,doch waar van de dikte ook naar de beidezware ijzeren hengselen die er aan gevonden werden aftemeten was Vervolgens werd in de kist een gaaf menschenlijk of geraamte ge vonden waarvan de schedel die van iemand op eenigzins gevorderden leeftijd gestorven, bleek te zijn. De kist was opgevuld met vergane plantaardige stoffe welke zelfs nog eenigen welriekenden geur van zich gaf. Dezelfde stof werd ook gevonden in het binnenste van het geraamte onder de ribben. Na onderzoek door eenon scheikundige is gebleken.dat deze stof de overblijfselen van specerij- plantonvooral der melilote bevatte. Wanneer men nu bedenktdat de ingewanden van Vaickb in Engeland waar hij gestorven is, uit zijn lijk zijn genomen, en

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1845 | | pagina 201