105 oudste was, wordt niet gemeld; dit weten wij alleen van liaar, dat zij huwde mot Willem Digsusse Evebsdijk die burgemeester te Goes is geweest, en dat zij dezen cene dochter Geektbeid heeft geschonken, die naderhand almede eenen Goesschen burgemeester ten echtgenoot kreeg t. w. Mattiües Cobselisse Smallegabge, den 28 Januarij 1594, in 36jarigen ouderdom overleden. Hier hebben wij dus een punt van uitgang; want stellen wij dat Valcjke's nicht Gkertbüid een paar jaren jonger was, dan haar echtgenoot,dan was zij in 1560 geboren; en stellen wij verder, dat hare moeder Cubselia op 20jari- gen ouderdom was gehuwd dan valt het geboortejaar van deze omtrent 1540. M.r Jacob moge nu iels ouder of iets jonger, dan zijne zuster zijn geweest,hij zal dus desgelijks wel omtrent het jaar 1540 de wereld zijn in getreden. Uit komt ook met zijn sterfjaar 1603 goed overeen wantna 28 jaren achtereen in de gewigtigste betrekkingen werkzaam te zijn geweest, moest hij toen toch tot zekere jaren zijn gekomen; terwijl het werk, hetgeen hem bij zijn sterven was opgedragen, evenwel ook gecnen zeer hoogen ouderdom doet vermoeden. Van zijne jongelingsjaren en studiën weet ik volstrekt niets. Vermoedelijk evenwel zal hij gestudeerd hebben te Leuvenwaar aan den beroemden Gocssenaar Joarbes Ramus ten jare 1559 het hoogleeraarambt in de reglen was opgedragen. Zooveel kan men altijd uit zijne latere verriglingen opmaken, dat hij zijne jeugdige jaren niet

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1845 | | pagina 207