107 door eene hem opgedragene zending aau den Landvoogd Requesess om bij dezen do klagten dor stad wegens do knevelarijen der Spanjaarden aantebinden. De zending was echter van weinig uilwerking. De Goessenaren wer den tot geduld aangemaand en zij oefenden het ook nog een tijd langdoch mot 1577 was het ten einde, en Valcke was één der vier, die op den 19 Januarij van dat jaar werden afgevaardigd naar Prins Wiilem I, om met dezen over de bekende Satisfactie te handelen, welke op den 22 Maart van dat jaat haar beslag kreeg Dit was het voorspel van die reeks van zendingen welke hom later ten deele viel. In 1578 ontstond er twist met Middelburg over de Criminele Jurisdictie en werd de behartiging der Goesscho belangen in Mei van dat jaar voornamelijk weder aan VaickjI opgedragendie nu ook Pensionaris van zijne geboortestad werd en als Secretaris vervangen door Hoic, Adbiaassjsv Hüijssejv die reeds in September van dat jaar in die betrekking voorkomt Den 18 Janu arij 1579 trad hij voor de gecommitteerden tot de Unie te Utrecht op als«Pensionaris van Goes en Gedeputeerde van die stad om te protesteren tegen het l.e art. der Unie; en don 7 Maart daaraanvolgendeals Gedeputeer de in liet Collegie der nadere Ut/ie, ter vervanging van zijnen kranken stadgenoot Nic-Beascx. llij ondertee- kende die Unie den 13 Julij daaraanvolgende Ten jare 1580zien wij hem als Lid van den Raad der nadere Unie deel nemen aan het gewigtig geheim besluit van

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1845 | | pagina 209