welke mede ten voordeele van 't Oude-Mannenhuis werden verhuurd. Tegenwoordig wordt het terrein, waai de Kapel stond hoewel nog boomgaard genoemd, ook bebouwd, en is onuitputbaar in vruchtbaarheid, naardien het eerst sedert 1818 voor den landbouw wordt gebezigd. Het was en is steeds vereenigd met de werf der hofstede slechts door een staketsel daar van afgezonderd, groot zijnde 21/, gemeten en dus de grootste helft bevattende van de plek welke Frank van Borsele hier bestemde voor de oprigting der wo ning en kapel. Toen in laatstgenoemd jaar de boer- derij wederom zou verkocht worden, bleek het, op de vraag van den tegenwoordigen eigenaar: of die zooge naamde boomgaard mede in de opgegevene grootte der hofstede was begrepen? dat dezelve, gelijk vroeger, was gerekend geworden tot de werf der boerderij te be lmorendoch nu trok men den boomgaard daarvan af, en de, ongelukkig een weinig ontijdige, vraag kostte den kooper eenige honderde guldens. Ik voer deze bij zonderheid aan vermits uit dezelve schijnt te kunnen worden afgeleid, dat, bij het te niet gaan van het Gesticht als Oude-Mannenhuis de woning, met de landerijen die nog tot de boerderij belmoren bij elkan der zullen zijn verkocht geworden. Overigens moet ik van dit terrein, inzonderheid van de hoogc plek, waar de Kapel plagt te staannog opmerken dat het een tijdelijk toevlugtsoord was voor een naburig' land man en deszelfs vee, toen in Februarij 1825, de polder 92

Zeeuwsche Volks-Almanak / Nehalennia | 1847 | | pagina 198