-<TV" Strandleeuweriken naar ZW over de zeedijk van WK (PAW) en een roepende IJsgors over de sluizen van Veere (PB, TL). Een dag later zaten er twee Oeverlopers in een half dichtgevroren slootje aan de rand van Oost-Souburg (AJ) en vloog een groepje van vijf Wilde Zwanen over Vrouwenpol der (PAW). Er was die dag ook leuke trek van eenden langs WK, met onder meer 14 Nonnetjes en 22 Grote Zaagbek- ken (JT, PAW). Dat bleek de voorbode van bijzondere aan tallen van beide soorten op Walcheren. Op 06/02 telde CB 59 Grote Zaagbekken en 34 Nonnetjes op het Kanaal door Walcheren. Een dag later zaten er alleen in de binnenhaven van Vlissingen al 87 Grote Zaagbekken (PAW) en op 10/02 werden er daar maar liefst 131 geteld (TL)! Intussen werden er deze maand ook bovengemiddeld veel Houtsnippen (>100) en Bokjes (25) gezien. Houtsnippen werden vooral gemeld uit de omgeving van Westkapelle, Oostkapelle en Veere, terwijl de meeste Bokjes gezien werden rondom Ritthem. Een welkome verrassing was het mannetje Kroon- eend op 08/02 bij het gemaal van de spuikom van Ritthem (SL e.a.) en een Kerkuil midden op de dag in bomen bij Fort Rammekens (MK). Van 09/02 tot 14/02 was een Zwarte Rot gans aanwezig in een groep Rotganzen ten zuiden van Rit them (RS e.a.). Een Roerdomp werd op 10/02 (TL) en 12/02 (JW) gezien in de Westkapelsche Kreek en op 10/02 zag PAW iets zuidelijker een Ruigpootbuizerd. Een vermoede lijke hybride Grote Burgemeester x Zilvermeeuw was die dag kort aanwezig op de paalhoofden langs de zeedijk van WK (PAW) en een IJsgors hield Veldleeuweriken gezelschap op een akker langs de Herenweg, Domburg (TL). Vanaf 11/02 tot ver in maart werden maximaal zes Witbuikrot- ganzen gezien langs de Babelweg en in het Vroon (div). Op 12/02 zat een groep Wilde Zwanen langs de Perduinsweg bij Middelburg (CB e.a.) en ook werd er een Velduil gezien in het Oude Veerseweggebied (J. van Vliet). Nog eens twee 18 't Zwelmpje 27e jaargang, nummer 2, december 2012

't Zwelmpje | 2012 | | pagina 18