'Vlissjngeri. 42 bekende nestkasten voor Torenvalk op Walcheren. Informatie over nog niet ingetekende kasten, graag met adres en beschrijving, is zeer welkom! jongen bij Dishoek, wat duidt op een broedgeval. In 2013 hadden we meer geluk en ontdekten we twee bezette nesten, die beiden goed gevolgd konden worden. In het Veerse Bos werden uiteindelijk drie jongen grootge bracht, bij Ter Hooge vlogen twee jongen uit. Het werke lijke aantal nesten en jongen ligt zeker veel hoger. Torenvalk Voor de Torenvalk is tijdens de jaarvergadering in 2012 een oproep gedaan om extra op deze soort te letten. Dat heeft geresulteerd in flink wat waarnemingen waaruit we 13 territoria konden destilleren. Op zeker zeven plaatsen is tot broeden overgegaan, waarvan vier nesten succes vol waren. Gemiddeld waren er per kast één tot twee jongen zichtbaar, maar in één nest zelfs drie. Dit laatste Ondertussen had Mario een mooi systeem ontwikkeld met een camera op telescoopstok, waarmee nestkasten gecontroleerd kunnen worden met minimale verstoring. Hiermee heeft hij ruim 30 nestkasten gecontroleerd, fors meer dan de 13 van 2012. Helaas bleken er slechts vijf kasten bezet en vlogen uiteindelijk slechts negen jongen uit! Hopen dat de muizenstand in 2014 beter is en er meer jongen uitvliegen. Bruine Kiekendief De Bruine kiekendief is ook zo'n relatief algemene roof vogel op Walcheren. In 2012 zijn in totaal 11-12 (vermoe delijke) territoria in beeld gebracht. Toch is van geen enkel nest in 2012 bekend of het broeden succesvol is verlopen. In 2013 werd met meer succes gebroed op Walcheren. Het aantal territoria was met minimaal elf vergelijkbaar met 2012. Maar in tegenstelling tot toen werden er afgelopen jaar ook flink wat jongen grootge bracht, namelijk in totaal zeker 16 tot 18. Opmerkelijk was dat twee nesten die zich op slechts 100 m afstand van Juveniele Torenvalken op camping de Bokkensprong, 19 juli 2012. Foto: Lucie van Zeijts nest was op camping de Bokkensprong in Vrouwenpolder, waar alle camping- gasten hebben kunnen genieten van het opgroeien van de jongen! 3 'stadia' Torenvalk. Screenshots van video-opnames: Mario Aspeslagh. 28e jaargang, 2013 'tZwelmpje 11

't Zwelmpje | 2013 | | pagina 11