Juni 2012 I vogels op Walcheren juni 2012 - mei 2013 Waarnemingenoverzicht Bij het samenstellen van het waarnemingenoverzicht werd dankbaar gebruik gemaakt van de websites www.waarneming.nl en www.trektellen.nl. Daarbij werden waarnemingen gebruikt van de volgende personen: Adri Joosse (AJ), Arjan Ovaa (AO), Arjen van Gilst (AvG), Corstiaan Beeke (CB), Edwin Paree (EP), Floor Arts (FA), Gido Davidse (GD), Han Reijnhoudt (HR), les Meulmeester (IM), Jos Boot (JB), Jan Goedbloed (JG), Jan Hengst (JH), Jaap Kolijn (JK), Johannes Luiten (JL), Jos Tramper (JT), Jan Tuin (JTu), Jaco Walhout (JW), Karei Leeftink (KL), Marcel Klootwijk (MK), Marten Peene (MP), Niels de Schipper (NdS), Pim Wolf (PAW), Piet de Keuning (PdK), Peter Goedbloed (PG), Peter Meininger (PLM), Peter Roelse (PR), Paul van Tuil (PvT), Rienk Geene (RG), Ra If Joos se (RJ), Roger Joos (RoJ), Rob Sponselee (RS), Sander Lilipaly (SL), Tobi Koppejan (TK) en Thomas Luiten (TL). hoogste aantal volwassen vogels op één dag was zeven op 22/06 (PAW). De Cetti's Zanger van de voormalige Spuikom van Vlissingen was daar de gehele maand juni regelmatig te horen. Bijzonder was de roepende Kwar tel die in de nacht van 02/06 over de tuin van FA in WK vloog. De Wilde Zwaan die eind mei in het Noorder vroon opdook, bleef daar hangen tot 08/06 (div). Uniek was de waarneming van twee Gestreepte Strandlo- pers in het Noordervroon op 02/06 (JW). Slechts twee waarnemers (PB, TL) waren snel genoeg ter plaatse om ze nog te bekijken, voordat ze samen hoog de zee op vlogen. Ongeveer vijf uur later werd hetzelfde duo inval lend bij een trektelpost aan de Engelse oostkust gezien! Diezelfde 02/06 vloog ook een roepende Europese Kanarie over Joossesweg (PB, TL). De Velduil die in de laatste week van mei aanwezig was in het Zandvoort- weggebied, werd daar op 03/06 voor het laatst gezien (TL). Diezelfde dag was hier een mooie concentratie Bontbekplevieren (52 ex) aanwezig (PAW). In de maand juni waren er regelmatig meldingen van een mannetje en een vrouwtje Rouwkwikstaart op de zeedijk of in het Noordervroon, maar broeden werd niet vastgesteld. Een wel erg laat Smelleken was op 05/06 aanwezig in het Noordervroon (RS). De eerste Roodmus var Rouwkwikstaart, Westkapelle, 3juni 2012. Foto: Kris de Rouck. De Kleine Burgemeester die vanaf 21 februari op of in de omgeving van de zeedijk van WK aanwezig was, werd daar op 19/06 voor het laatst gemeld (P. Doorn). Een paartje Strandplevier broedde in het Noordervroon twee jongen uit, maar die hebben het niet gered (14/06, TL). Daarnaast deed nog zeker één ander paartje een broedpoging, maar zonder succes. Het Kleine Burgemeester, Westkapelle, 4 juni 2012. Foto: Corstiaan Beeke.

't Zwelmpje | 2013 | | pagina 16