Juli 2012 Drieteenstrandloper, Westkapelle, 3 juni 2012. Foto: Kris de Rouck. het jaar op Walcheren was een zingend mannetje op 05/06 in het binnenduin aan de noordrand van Domburg (B. Hulsebos). Van 06/06 tot 08/06 zwommen twee Ge oorde Futen in het Noordervroon (KM e.a.). Opmerkelijk waren twee meldingen van Gekraagde Roodstaart op 07/06, bij het Biggekerkse Bos (JS) en in de binnenstad van Middelburg (MG). Op 08/06 vlogen een Grote Jager en een Kleine Jager in noordelijke richting langs WK (PAW). Een late Duinpieper werd overvliegend gemeld bij Klein Valkenisse (AvG). Er was een onbevestigde melding van een roepende Bosuil ten oosten van Bigge- kerke in de avond van 12/06. Een dag later was iets ten noorden van Middelburg (Golsteinseweg) een roepende Kwartel te horen (PR e.a.). In de eerste helft van juni werden er maximaal twee zingende Kleine Barmsijzen gemeld vanuit Oranjezon (div). Op 14/06 werd een paar met 16 jonge Patrijzen gezien langs de Noordweg bij WK (PAW). Diezelfde dag werden ook voor het eerst twee jonge Strandplevieren gezien op het schelpenei land in het Noordervroon (TL). Een dag later scharrelde er nog eentje rond (JW) en daarna werden er geen jongen meer gezien. Op 16/06 werd een zeer onregel matig zingende Roodmus gehoord in het middendeel van Oranjezon (MK, JS, PAW). Een paartje Kleine Bonte Spechten werd op 17/06 gezien bij de Kaalkoppias in Oranjezon (F. Collet). JW zag die dag een broedverdacht vrouwtje Ijsvogel in de Rammekenshoek. Een mogelijke Witbandkruisbek werd op 19/06 gezien en gefilmd bij Klein Valkenisse (AvG). Een Roodmus zong zijn 'pleased- to-meet-you' op 20/06 bij Boudewijnskerke, ten zuiden van de Oostkreek van WK (M. Koster). De vierde en laatste Roodmus van het (voor)jaar (een 2e-kj mannetje) werd een dag later gehoord en gezien langs de Babelweg bij Domburg (PAW, RS). Bijzonder qua datum was de waarneming van een vrouwtje Blauwe Kiekendief langs de Oude Veerseweg op 25/06 (MP, PR). De tweede Aziati sche Goudplevier van het jaar (en de vierde ooit Zwarte Ooievaar, Domburg, 12 juli 2012. Foto: Corstiaan Beeke. op Walcheren) was een volwassen vogel in zomerkleed. FA ontdekte deze dwaalgast in het Noordervroon, maar enkele vogelaars die snel ter plaatse waren kwamen al te laat. Deze vogel was individueel herkenbaar. Hij bleek enkele dagen eerder in Engeland te zijn gefotografeerd en werd na zijn bliksembezoek aan Westkapelle ook nog bij Den Helder en op Texel gezien. De eerste Visa rend van het 'najaar' vloog op 29/06 naar ZW over het Caisson van Veere (JW). Op 03/07 waren er vliegende mieren, wat goed te zien was aan de grote groepen Kokmeeuwen boven Vlissin- gen en Middelburg. In zo'n groep boven de wijk Bossen- burgh (Vlissingen) vlogen ook 23 Zwartkopmeeuwen mee (PAW), wat voor Walcherse begrippen erg veel is. Diezelfde dag zag RS voor het eerst twee Cetti's Zan gers in de voormalige Spuikom van Vlissingen. Het lijkt dus aannemelijk dat er hier gebroed werd. Een mooi aantal van 28 Witgatjes was op 05/07 aanwezig in het Zandvoortweggebied (CB), terwijl die dag een groep van maar liefst 18 Bosruiters in het Noordervroon stond (TL). Een juveniele Zwarte Ooievaar hing aan het begin van de middag van 12/07 een klein uur rond tussen Domburg en Westkapelle, alvorens verder af te zakken naar zuid (PAW, CB, RS). Een leuke waarneming is die van vier overvlie gende Casarca's over Westkapelle op 13/07 (JT). Eerder op de dag zag MH vrijwel zeker dezelfde vogels over de Oosterscheldekering aankomen uit noordelijke richting en even later ter plaatse in de Keihoogte bij Wissenkerke op Noord-Beveland. Een 3e-kj Pontische Meeuw (schaars in de zomer) stond op 16/07 op de zeedijk van WK (CB). De tweede Zwarte Ooievaar van de maand vloog in de namiddag van 20/07 eerst over het Zandvoortweggebied (PAW) en even later hoog en hard naar zuidwest over de Breeweg bij Koudeker- ke (SL). Drie dagen later vlogen weer 28e iaarqana, 2013 54 't Zwelmnie 17

't Zwelmpje | 2013 | | pagina 17