t September 2012 Blauwe Reigers mee naar ZW langs 't Kiekuus bij WK (JW). Op 26/08 blies een stevige wind uit WNW verschil lende leuke soorten naar de kust. Bij WK werden in de loop van de dag drie Grauwe Pijlstormvogels, twee Vale Pijlstormvogels, zes Middelste Jagers en vijf Klein ste Jagers gezien (div). De zeldzaamste soort van de dag was echter de Lachstern die aan het begin van de avond over het talud van de dijk vloog (PAW, SL, TL). Van de afgelopen 15 jaar zijn slechts drie andere betrouwba re waarnemingen van deze soort op Walcheren bekend (allemaal in het voorjaar). De dag er na vlogen nog een Kleinste Jager en een Middelste Jager langs 't Kiekuus (A. Strootman). Bovendien werd er op 27/08 en 29/08 een Boomklever gehoord in het dennenbos bij Klein Val- kenisse (AvG). Op 29/08 werd een Kerkuil die verstrikt zat in een net bevrijd (Veerse Poort, Middelburg) en na te zijn geringd weer losgelaten (JS). Op De Nolle werden die dag drie langsvliegende Duinpiepers genoteerd (SL, TL). Een ander exemplaar vloog 's middags roepend over het kerkhof van WK (RS). Het aantal van 19 Krom- bekstrandlopers in het Noordervroon op 30/08 (RS) is veel voor Walcherse begrippen. Ook bijzonder was de Duinpieper die op 30/08 een groot deel van de dag op het plateau van het opslagterrein van WK verbleef en zich daar soms prachtig liet bekijken (RS e.a.). De maand werd voor TL afgesloten met een kater. Hij stond aan de zeezijde van 't Kiekuus, toen JS, PAW en SL aan de landzijde in sneltreinvaart een Blonde Ruiter zagen passeren. Hoewel de waarnemingsduur slechts enkele seconden was, werd verschillende doorslaggevende kenmerken gezien. Dit was pas de tweede keer dat deze soort op Walcheren werd gezien. In dezelfde telling werden bovendien nog een Middelste Jager en negen Kleinste Jagers genoteerd (div). Daarnaast (letterlijk) was er binnendijks vanaf de middag een fraaie juveniele Grauwe Franjepoot aanwezig (PLM e.a.), de tweede op Walcheren in 2012. De maand opende op 01/09 met de waarneming van een 1e-jaars Witvleugelstern die in gezelschap van twee Zwarte Sterns naar zuid langs de zeedijk van WK vloog (MK, PAW, MG, PG). Die ochtend trokken er ook minstens drie Duinpiepers en een Ortolaan over WK (JW, RS PAW). Al op 02/09 werd het eerste Bokje van het najaar gezien, opvliegend uit de watergang langs de Perduins- Middelste Jager, Westkapelle, 26 augustus 2012. Foto: Kris de Rouck. t 28e jaargang, 2013 't Zwelmpje 19 Duinpieper, Westkapelle, 30 augustus 2012. Foto: Corstiaan Beeke. Grauwe Franjepoot, Westkapelle, 12 augustus 2012. Foto: Kris de Rouck. weg, Middelburg (RS). Een mooie concentratie van 24 Paapjes zat die dag in de ruigte aan de oostzijde van de Hogeweg in het Noordervroon (TL) en een Fluiter trok met mezen en Tjiftjaffen door in de binnenduinrand bij Dishoek (JG). Een dag later trokken twee Morinelplevie- ren en een Purperreiger over WK (SL CB, TL). Een even zo fraaie als lastige Sperwergrasmus was van 03/09 tot

't Zwelmpje | 2013 | | pagina 19