Paapje, Noordervroon Westkapelle, 9 september 2012. Foto: Thomas Luiten. werden er verspreid over de dag, maar ook vooral in de laatste uren 18 Grote Jagers, 38 Kleine Jagers, ruim 1500 Grote Sterns, bijna 3200 Visdieven en 211 Zwarte Sterns genoteerd (CB, SL e.a.). Op 15/09 volgde er nog een staartje: twee Vaal Stormvogeltjes, een Grauwe en een Noordse Pijlstormvogel, drie Noordse Stormvo gels en onder meer twee Middelste Jagers (CB, TL). Op 16/09 was de wind naar ZW gedraaid en werden er bij WK toch nog vier Noordse Pijlstormvogels gezien (C. Doorns e.a.), maar aan 'landtrek' ook een Grote Pieper en een IJsgors (TL). In de middag passeerde hier boven dien de vijfde Vale Pijlstormvogel voor Walcheren van het najaar (PAW). Op 17/09 vloog een Ortolaan roepend over het Puinpad van WK (M. Sluijter) en was een Bokje ter plaatse in het Zandvoortweggebied (AvG). Eén dagje met WNW5 op 19/09 was weer meteen voldoende voor een leuke trektelling bij WK: twee Noordse Stormvo gels, twee Grauwe Pijlstormvogels, vijf Noordse Pijl stormvogels, elf Vaal Stormvogeltjes, 60 Kleine Jagers, zes Kleinste Jagers, een Middelste Jager en 19 Grote Jagers. Op 20/09 werd hier naast weer een Vaal Storm- vogeltje en twee Middelste Jagers (C. Doorns) ook de eerste Parelduiker (SL) van het najaar genoteerd. De eerste Sneeuwgros van het najaar scharrelde mooi op tijd (21/09) op de zeedijk van WK (PAW). De Matkop die JG op 21/09 in de duinen bij Dishoek zag, mag met recht een zeldzaamheid op Walcheren worden genoemd. In de laatste 20 jaar zijn er nauwelijks betrouwbare mel dingen. Op 22/09 trokken twee Beflijsters over het duingebied bij Klein Valkenisse (AvG). De oostenwind zorgde op 23/09 onder meer voor de eerste meldingen van Bladkoningen op Walcheren. Twee Bladkoningen trokken met mezen via de struiken van 'Erika' op WK (SL, PAW) en eentje werd vooral gehoord op de begraaf plaats van Domburg (JW e.a.). Daarnaast werden bij een trektelling vanaf het opslagterrein van WK een Grote Pieper en 108 Zwarte Mezen genoteerd, vloog een Vel- duil langs de zeedijk (BW), werd een Grote Pieper opge stoten in het Noordervroon (JTu) en trok een roepende Roodkeelpieper langs De Nolle (AB, PR). De juveniele Morinelplevier die op 24/09 en 25/09 op de zeedijk van WK stond, werd fraai gefotografeerd (PAW, TL HH) en Morinelplevier, Zeedijk Westkapelle, 24 september 2012. Foto: Thomas Luiten. 28e jaargang, 2013 't Zwelmpje 21

't Zwelmpje | 2013 | | pagina 21